ZeoZoe

Recepty na výrobu ústnej vody

Ústna voda z citrónovej trávy Štúdia z roku 2015 zistila, že olej z citrónovej trávy môže byť veľmi účinný pri znižovaní gingivitídy a plaku. Ak si chcete vyrobiť ústnu vodu z citrónovej trávy, rozriedite 2 až 3 kvapky oleja z citrónovej trávy vo vode. Následne si vodou vyplachnite ústa.

Aloe vera ústna voda– Podľa štúdie z roku 2016 je aloe vera bola pri liečbe príznakov gingivitídy rovnako účinná ako účinná látka v tradičnej ústnej vode. Šťava z aloe vera sa nemusí riediť a môže sa používať samostatne.

Ústna voda z čajovníkového oleja– ústna voda z čajovníkového oleja môže významne znížiť krvácanie spojené s gingivitídou. Na výrobu ústnej vody z čajovníkového oleja stačí jednoducho pridať 3 kvapky oleja tea tree do šálky teplej vody a potom použiť rovnakým spôsobom ako ostatné domáce ústne vody. Olej z čajovníka môže reagovať s niektorými liekmi, preto je lepšie sa poradiť s lekárom skôr, ako ho prvýkrát použijete.

Ústna voda zo soli a klinčekového oleja– Skombinujte prevarenú vodu a 3-4 lyžičky morskej soli s vodou, môžete pridať aj kličekový esenciálny olej.